چهارشنبه، دی ۰۱، ۱۳۸۹

تجمع فعالان حقوق بشر واشنگتن در اعتراض به بازداشت نسرین ستوده

در حمایت از مادران پارک لاله(مادران عزادار ایران) لطفن پتیشن زیر راامضا کنید http://www.petitiononline.com/Iran2009/petition.html


درتجمعی که به همت «بنیاد برومند» و «سازمان عفو بین الملل» در اعتراض به بازداشت نسرین ستوده در مقابل سفارت رژیم اسلامی در واشنگتن برگزار شد نمایندگانی از «دیده‌بان حقوق بشر»، «خانه آزادی»، «کمیته گزارشگران حقوق بشر» و «کمیته همبستگی با خواسته‌های دموکراتیک مردم ایران» نیز حضور داشتند:
گفتنی است عفوبین‌الملل در متنی که آن را به امضای مردم رساند خواستار آزادی فوری نسرین ستوده شده بود ولی دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی، در را به روی نمایندگان آن باز نکرد.
http://www.iranrights.org/index-fa.phpدر سال های اخیر تعداد زیادی از مدافعان حقوق بشر و وکلا به شکل گسترده‌ای بازداشت و یا وادار به زندگی در تبعید شده‌اند.
به موازات بسته شدن فضا برای هرگونه فعالیت حقوق بشری در ایران، برخی از کنشگران ایرانی که تا چندی پیش در کشور خود برای ارتقای وضعیت حقوق بشر فعالیت می کردند هم‌اکنون در تلاشند تا با استفاده از امنیت نسبی در شهرهای بزرگ سراسر دنیا توجه جهانیان را به وضعیت رو به وخامت حقوق بشر در ایران جلب کنند.
در هفته ی جاری، «شیرین عبادی»، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل و تعدادی دیگر از فعالان شناخته شده حقوق زنان با اعلام تحصن نامحدود در مقابل مقر سازمان ملل متحد در ژنو خواهان آزادی «نسرین ستوده» وکیل مدافع و فعال سرشناس حقوق بشر شده‌اند. «نسرین ستوده» بیش از صد روز را در سلول انفرادی زندان اوین به سر برده و چندین بار در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است.به همین مناسبت جمعی از کنشگران ایرانی ساکن «واشنگتن دی سی» سه‌شنبه ۲۱ دسامبر در حمایت از تحصن فعالان در ژنو، با حضور در مقابل دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی با فعالان جنبش زنان خواهان آزادی بی‌قید و شرط  و فوری نسرین ستوده شدند. در این تجمع که به همت «بنیاد برومند» و «سازمان عفو بین الملل» برگزار شد نمایندگانی از «دیده‌بان حقوق بشر»، «خانه آزادی»، «کمیته گزارشگران حقوق بشر» و «کمیته همبستگی با خواسته‌های دموکراتیک مردم ایران» نیز حضور داشتند:

هیچ نظری موجود نیست: