شنبه، دی ۰۲، ۱۳۹۱

جان رضا شهابی در خطر است، در حمایت از وی بیش تر بکوشیم!

ائتلاف سراسری فعالین در حمایت از رضا شهابی:
رضا شهابی کارگر زندانی و عضو سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی  از روز دوشنبه 27 آذرماه 1391 (مطابق با 17 دسامبر 2012) برای بار سوم دست به اعتصاب غذا و دارو زده است و این امر موجب نگرانی و تشویش خاطر همگان شده است. 

شهابی که از مشکلات حاد کمر و گردن رنج می‌برد و بنا بر اظهارات پزشک معالج، نیاز به عمل جراحی دارد، روز شنبه 25 آذر ماه 1391 جهت معاینه توسط پزشک متخصص به بیمارستان خمینی تهران منتقل گردید و پزشک برای بررسی وضعیت وی عکس برداری را تجویز نمود.
 اما در ادامه، پاسیار زندان که شهابی را همراهی می کرده است، از انجام آزمایشات تجویز شده توسط پزشک ممانعت کرده و وقتی ...شهابی و خانواده اش نسبت به این برخورد مامور زندان اعتراض کردند، وی رضا شهابی را تهدید به ضرب و شتم نموده و با الفاظ رکیک و خشونت بار مورد خطاب قرار داده و به زندان بازگردانده است.در نتیجه این رفتار، رضا شهابی دست به اعتصاب غذا و دارو زده و اعلام کرده است که تا زمان برخورداری از امکانات سلامت و اجرای دستورهای پزشکی که با مخالفت دادستانی رو به رو شده، اعتصاب غذای خود را ادامه خواهد داد.
رضا شهابی از سوی دادگاه انقلاب به چهار سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.
ما امضا کنندگان این بیانیه به عنوان جمعی از فعالین کارگری و سیاسی و حقوق بشر، هنرمندان و روزنامه نگاران، ضمن اعلام مراتب اعتراض و مخالفت با مجازات تایید شده از سوی دادگاه انقلاب، هرگونه حکم صادره از سوی این دادگاه را فاقد وجاهت قانونی دانسته و حمایت کامل خود را از خواسته های قانونی این کارگر زندانی اعلام می کنیم. 
ما هرگونه بایکوت خبری یا به حاشیه راندن اخبار در مورد رضاشهابی و دیگر فعالین کارگری در زندان را محکوم می کنیم و به سهم خود می کوشیم این انحصار رسانه ای را بشکنیم.  جان رضا شهابی در خطر است و سابقه حکومت ایران در برخورد با زندانیان معترض و بی تفاوتی آشکار نسبت به جان و سلامت آنان، نگرانی ما را بیش تر نموده است.
حکومت ایران باید فوراً به درخواست قانونی مداوای فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی و عادی پاسخ داده و اقدامات لازم را برای درمان بیماری ایشان فراهم آورد.
ائتلاف سراسری فعالین در حمایت از رضا شهابی، از تمامی فعالین قشرهای مختلف سیاسی و اجتماعی، نهادها و سندیکاهای کارگری، مجامع و نهادهای حامی حقوق کارگران و حقوق بشر، اصحاب و اهالی رسانه و هر انسان آزاده ای که نگران وضعیت جسمانی و سلامت این فعال کارگری است، در خواست می کند که به فراخور توان و به اقتضای امکانات به هر شکلی که می توانند در داخل و خارج از ایران، در حمایت از کارگر زندانی رضا شهابی بکوشند.
فعالیت های تبلیغی در شبکه های اجتماعی، ایجاد ارتباط و درخواست از نهادهای کارگری و حقوق بشری مربوطه در هر کشور، ارسال اخبار به رسانه های ایرانی و خارجی و برپایی تجمع و تحصن و تظاهرات نمونه هایی از این فعالیت هاست و قطعاً شامل ابتکارات دیگر نیز می گردد.

هیچ نظری موجود نیست: