دوشنبه، مرداد ۰۹، ۱۳۹۱

اطلاعیه همبستگی جهانی حامیان با مادران پارک لاله ایران درباره استفاده ابزاری از نام و آرم حامیان مادران پارک لاله ایران

نزدیک به سه سال از آغاز فعالیت گروه های حامیان مادران پارک لاله ایران در خارج از کشور می گذرد.
گروه هایی که همزمان با شروع حمله های حکومت ایران به اعتراضات مردمی و کشتار مردم بی دفاع،
و اندکی پس از آغاز گردهمایی هفتگی "مادران عزادار ایران" در پارک لاله و شهرهای دیگر کشور،
به حمایت و همراهی با این مادران پرداخته
و همچنان به همراهی خود ادامه می دهند.
گروه هایی که از آغاز برآن شدند تا بدون وابستگی به هیچ ایدئولوژی یا حزب و گروه سیاسی خاصی، ضمن حمایت و همبستگی با مادران پارک لاله ایران و دیگر خانواده های قربانیان، منعکس کننده خواست های آن ها در سطح جهان باشند. تشکل های خودجوش حامیان مادران عزادار پارک لاله ایران، قریب به سه سال است به هر شکل و در هر نقطه ای از جهان به افشای جنایات جمهوری اسلامی دست زده و صدای دادخواهی آسیب دیدگان از حکومت جمهوری اسلامی را به گوش مردم جهان رسانده اند؛ از تجمع های هفتگی در پارک ها و میادین شهرهای مختلف گرفته تا بکار گیری شیوه های مختلف اطلاع رسانی و نیز ارتباط با مجامع بین المللی و دیگر نهادهای حقوق بشری .
امروز از حاصل پیگیری، اتحاد عمل و تداوم فعالیت های گروههای حامی مادران پارک لاله در شهرهای مختلف، این حرکت دادخواهانه و حقوق بشری در بسیاری از شهرهای جهان به خوشنامی شناخته شده و رو به گسترش است.
در طول این مدت نیز تمام سعی و تلاش ما بر این بوده است، که تا حد امکان و توان، استقلال خود را حفظ کرده و به ورطه ی بازی های سیاسی احزاب، سازمان ها و جریانات دیگر نیفتیم و خوشبختانه در این امر موفق بوده ایم . هم چنین در تمام این سال ها تلاش کرده ایم که گروه های حامیان را گسترش داده و در شهرهای دیگری نیز فعالیت کنیم و این تلاش همواره با دید مثبت و حسن نیت، همراه بوده است.
امروز اما متاسفانه شاهد حرکاتی از سوی برخی جریان ها هستیم که سعی دارند شیوه مبارزاتی و تبلیغاتی ما حامیان مادران را مصادره کنند و به اهداف سیاسی خود دامنه دهند. این جریانات گروه هایی را ساخته و فعال کرده اند که ضمن استفاده از لوگوی مادران پارک لاله، نام حامیان مادران را نیز برای خود برگزیده اند یا به نام "حامیان مادران" پیشوند و پسوندهایی اضافه کرده اند تا ضمن متبادر کردن حرکت دادخواهی مادران، نام حزب و گروه سیاسی خود را تبلیغ نمایند.
ما امضا کنندگان این اطلاعیه، به عنوان همبستگی جهانی حامیان با مادران پارک لاله ایران، گرچه آزادی هر تشکل و حمایتی از آنِ خود را حق هر فرد و گروه می دانیم، اعلام می کنیم که نه تنها ارتباطی با چنین گروه هایی که خارج از موازین مشترک همبستگی جهانی با مادران پارک لاله فعالیت می نمایند نداشته و نداریم، بلکه تلاش ما نیز برای تماس و انصراف آنان از این موازین غیراخلاقی، بی نتیجه مانده است.
از این روی ما حامیان مادران پارک لاله (عزادار ایران) در شهرها و کشورهای سراسر جهان، هرگونه اقدامی خارج از چهارچوب نام و مرام همبستگی جهانی حامیان با مادران پارک لاله ایران، از سوی این گروه ها یا گروه های دیگر را استفاده ابزاری از رنج و درد مادران و خانواده های داغدیده می خوانیم و آن را غیراخلاقی دانسته و محکوم می کنیم .

حامیان مادران پارک لاله آمریکا/فرزنو
حامیان مادران پارک لاله آمریکا/لس آنجلس-ولی
حامیان مادران پارک لاله آلمان/کلن
حامیان مادران پارک لاله آلمان/دورتموند
حامیان مادران پارک لاله آلمان/هامبورگ
حامیان مادران پارک لاله آلمان/ نورنبرگ
حامیان مادران پارک لاله آلمان/فرانکفورت
حامیان مادران پارک لاله آلمان/مونیخ
حامیان مادران پارک لاله اتریش/وین
حامیان مادران پارک لاله اسلو
حامیان مادران پارک لاله ایتالیا
حامیان مادران پارک لاله سویس/ ژنو
حامیان مادران پارک لاله نروژ/ اسلو

هیچ نظری موجود نیست: